בחינת TOEFL באנגלית

ארגון שירותי הבחינות בארה"ב (ה-ETS) נותן לכם הזדמנות להיכנס ללימודים יוקרתיים באקדמיות בארה"ב! בחינת הטופל היא אחד מהמדדים הנחוצים לצורך המעבר לחיים בקולג' או האוניברסיטה, וניתן להספיק בכמה חודשים להתכונן לבחינה בקורסים מטעם מכונים שונים כדי להשתפשף בשפה האנגלית, אם היא השפה השנייה שלכם. מכאן, המסיבות במעונות הסטודנטים רק מתחילות. ומי יודע, היום אתם חיילים משוחררים, ומחר - סטודנטים בהרווארד...

קבלה לאוניברסיטה בארה"ב?
כדי להתקבל למכללות ולאוניברסיטאות נחשבות בארה"ב, משתחררים רבים צריכים לצלוח את בחינת TOEFL ("בחינה בשפת האנגלית כשפה זרה") - בחינה זו בודקת את רמת הידע שלכם באנגלית, בהתבסס על מספר פרמטרים. ככל שהציון גבוה יותר, הסיכויים להתקבל גבוהים יותר! מלבד בחינת סף לכניסה לקולג' בארה"ב, מבחן TOEFL משמש גם ככרטיס חיוני במקרה של צורך במלגה כזו או אחרת (ואלא אם כן אתם לא עשירים ככורח, קרוב לוודאי שתזדקקו למלגות הללו לצורך מימון הלימודים!).

הרשמה ל- toefl?
ניתן להירשם באינטרנט לבחינת הטופל באנגלית (יש מקומות בחו"ל שניתן להיבחן גם עם נייר). ציון הבחינה נע בין אפס נקודות למאה עשרים, וניתן להיבחן כמה פעמים שרוצים, כאשר מה שקובע הוא הציון האחרון שקיבלתם בבחינה. הבחינה מתקיימת שש פעמים בשנה והבחינה מתבצעת בערים ת"א, חיפה ורמת גן. תשובת המבחן אמורה להישלח אליכם לאחר שבועיים. הרישום יעלה לכם 160 דולר, והוא נערך כשלוש שעות, כולל הפסקה בת 10 דקות. ההרשמה היא דרך האתר הרשמי של (ETS.ORG).

מה לומדים לטופל?
מכיוון שבחינת הטופל מורכבת מארבעה נושאים עיקריים: כתיבה, האזנה, דיבור וכתיבה - כולם פה אחד, באים לבדוק את רמת השליטה שלכם בשפה האנגלית. לפעמים טוענים שזוהי סוג של בגרות באנגלית, אבל רמת הקושי אמורה להיות הרבה יותר גבוהה, מכיוון שבלשנים אמריקאים בין היתר כותבים את הבחינה! על כן, המכונים אשר יכינו אתכם לבחינת TOEFL באנגלית, יכולים ללמד אתכם בעזרת סימולציות דיבור איך לדבר יותר נכון ובביטחון, איך לשפר את אוצר המילים, ואיך להגיע לרמת שפת אם מבחינת דקדוק!