נוסח החוק לקליטת חיילים משוחררים

מאז שנת 94' - החוק לקליטת חיילים משוחררים תורם רבות לכל חייל משוחרר ומדי כמה שנים, נוספים לו תיקונים בחוק המשפרים את זכויותיו ואת ההטבות הניתנות על סמך עצם החוק הזה בלבד! החוק גוזר הטבות כמו פיקדון אישי ומענק השחרור לאחר תום השירות הצבאי או האזרחי, אפשרויות לסיוע בידי המדינה לגבי השכלה מקצועית או אקדמית, וקבלת סיועים שונים הקשורים לפתיחת עסק, או לרכישת דירה גם כן!

מענק ופיקדון אישי
משתחררים רבים תוהים איך נקבע סך התשלום של הפיקדון האישי והמענק הצבאי, אשר ניתן להם לאחר שרותם הצבאי - בנוסח החוק לקליטת חיילים משוחררים ניתן למצוא את אותם סכומים מדוברים, הנקבעים על פי הסכום החודשי כהגדרה הבסיסית, באותו חוק.

מיהו לוחם? מיהו תומך לחימה?
אמנם אתם יודעים לשייך את ההגדרה בהתאם לתפקיד שאותו ביצעתם, אבל בחוק לקליטת חיילים משוחררים, ההגדרות של: "מיהו לוחם?" "מיהו תומך לחימה?" ו"מה ההבדל בין שירות צבאי, אזרחי, לאומי וסדיר?", רשומים על מנת להבהיר לכם אחת ולתמיד את ההבדלים בין כל הקטגוריות המוזכרות. כך ניתן לחשב בין היתר, את סכומי המענקים והפיקדונות המגיעים לכם!

חוק מימון לימודים לחיילים משוחררים
לא רוצים לשלם על שנת לימודים אקדמית ראשונה? בשביל זה קיים חוק מימון לימודים לחיילים משוחררים! מי שהשתחרר לאחר ה- 1/1/2010, התגורר כחמש שנים לפני תחילת הלימוד באזור המוגדר כ"אזור סיוע", שירת כלוחם, תומך לחימה או ביצע שירות לאומי-אזרחי תקופה מסוימת, יוכל לקבל מימון מלא או חלקי על שנת הלימודים הראשונה, ייעוץ חינם לגבי בחירת התואר, ומלגת קיום חודשית למכינה קדם אקדמית, בין היתר.