עבודה נדרשת מועדפת

עבודה מועדפת - הזמן הזה שלאחר צבא שבו חיילים משוחררים מרגישים מהי אזרחות אמיתית, בזמן שמעסיקים דולקים אחריהם בניסיון להעסיקם בעבודות שונות! אותן עבודות הוכרזו על ידי מדינת ישראל ככאלו המזכות אותם במענק כספי, לאחר תום תקופה של שישה חודשים (בנוסף למשכורת החודשית!).

יום עבודה בעבודה מועדפת
יום בחיי: חיילים משוחררים העובדים בעבודה מועדפת. השבוע מתחיל בעבודה במשמרות במלונות כמלצר למשל (מה שיכול לגרוף הרבה טיפים), או בעבודה חקלאית יוצאת דופן בחממות, כך שקמים לריח כפרי שלא מוכר לכולם. ויש כאלו שיוכלו להרוויח גם כסף וגם מקצוע אשר יכול להעצים אותם נפשית אם יעבדו מול אוכלוסייה אשר צריכה מענה סיעודי, כמו מבוגרים וילדים נכים! ניתן לעבוד בעבודה נדרשת מועדפת עד כשנתיים מיום השחרור, בהיקף משרה מלאה, אך לא חובה שהעבודה תהיה באופן רצוף.

מענק עבודה מועדפת
משתחררים רבים מדברים על עבודה מועדפת נדרשת בעיקר בגלל דבר אחד: המענק! זהו סכום כספי שאותו תובע החייל המשוחרר, אשר עבד בעבודה נדרשת, לאחר מילוי חובת השעות הנדרשות כדי להגיע לאותו מענק. תשלום זה יש לדרוש מביטוח לאומי בעזרת טופס הנשלח אליהם, הנקרא: "טופס תביעה לתשלום מענק", בו המעסיק שלכם יציין את מספר שעות העבודה, את סוג מקום העבודה והתפקיד שביצעתם. מלבד מסמך זה, יש להגיש צילום תעודת שחרור או תעודת סיום שרות לאומי.

מענק שחרור חלקי
ניתן לקבל גם מענק חלקי, אם עבדתם בענף החקלאות כארבעה חודשים למשל. תנאים נוספים לקבלת מענק חלקי יכולים להיות גם במידה ועבדתם בחודש העשרים ושניים עד העשרים וארבע, בהקשר לחודשים שלאחר השחרור. עוד תנאי שיכול להיות בהקשר למענק שחרור חלקי הוא, אם עבדתם עשרים וחמש יום ברציפות בתקופה שלא מעבר ל-21 חודש מיום השחרור!