פיקדון אישי

בין אם אתם מתחילים לימודים בקרוב ואין מאיפה ״לגרד" את הכסף לשכר הלימוד, או שאתם מעוניינים בעצמאות כלכלית ולפתוח את החנות שתמיד רציתם, אך הבנק לא נותן אשראי - כחיילים משוחררים אתם זכאים להטבה נוספת מהמדינה מבחינה כספית, הנקראת פיקדון אישי, והיא מיועדת לאותם צרכים בדיוק למשתחררים, ואפילו יותר מזה!

מה זה פיקדון צבאי?
פיקדון צבאי ניתן לחיילים משוחררים כסכום כספי נוסף, מעבר למענק הצבאי. אך בניגוד למענק, הפיקדון יכול להינתן על פי עמידה בקריטריונים מסוימים, ורק אז ניתן למשוך אותו. סכום כספי זה ניתן למשיכה לאחר כשבועיים עד חודש מרגע יום השחרור, עד לתקופה של שבע שנים. בהיעדר חוסר השימוש בפיקדון, הכסף חוזר לקופת המדינה. בחמשת השנים הראשונות לשחרור, ניתן להשתמש בפיקדון האישי לאותן מטרות שנציין בהמשך בלבד, ובשנתיים שלאחר חמשת השנים, ניתן למשוך את הפיקדון ללא תנאים.

איך מקבלים פיקדון צבאי - תנאים לקבלת פיקדון צבאי?
פותח עסק ומחפש הון התחלתי? מתחתן בקרוב ומחפש מקור כספי על מנת לשלם את חלק מהוצאות החתונה? אלה הם רק שניים מרשימת התנאים לקבלת הפיקדון הצבאי! מלבד פתיחת עסק וחתונה, אתם יכולים להשתמש בפיקדון לצורכי לימודים באקדמיה או בבית ספר מקצועי לצורכי לימודי תעודה, וניתן גם להיעזר באותו תשלום על מנת לרכוש דירה. אלו הם אותם תנאים בהם ניתן למשוך את הפיקדון עד למלות חמש שנים מיום היציאה לאזרחות. כל תנאי מצריך טפסים וניירת ספציפית על מנת למשוך את הכסף.

איך מושכים את הפיקדון?
את הפיקדון הצבאי ניתן למשוך כיום אך ורק מבנק לאומי ובנק הפועלים! גם אם אין לכם חשבון שם, חובה לגשת לבנקים אלה על מנת לעשות שימוש באותו פיקדון. יש לבוא עם טופס ״בקשה למשיכת כספים מפיקדון אישי״, תעודת זהות ותעודות שחרור מסדיר או קבע, או תעודת סיום שירות לאומי. מסמכים נוספים תלויים בסיבה למשיכה, למשל אם מעוניינים לרכוש השכלה אקדמית, יש להגיע עם ספח שובר תשלום הנושא את שם המוסד האקדמי (אלא אם כן זהו תשלום לאחת מהאוניברסיטאות בארץ, או מכון וייצמן).