מתכננים ללמוד

העולם כיום והאינטרנט, הם מקור בלתי נלאה (אינסופי), מבחינת האפשרויות האינסופיות שאותן ניתן ללמוד כקורס מקצועי, או כתואר ראשון, בארץ או בחו"ל! משתחררים רבים הולכים לאיבוד בתוך כל המידע הזה, בניסיון למצוא את מקומם בעולם הולך ומתפתח, בקצב של המאה ה-21. אז הנה כמה טיפים לסידור הראש, בהקשר ללימודים הקרבים ובאים עליכם, לטובה!

לימודי תעודה או תואר?
לא תמיד זוהי החלטה קלה, אבל לפחות זו לא החלטה הרת-גורל! כאשר חיילים משוחררים מתכננים ללמוד, לא תמיד הם יודעים לבחור את הנישה המתאימה להם (למשל: איש טכני יכול לבחור מסלול יותר מכירתי ובדיעבד לגלות שזו הייתה טעות). לכן, בהקשר לבחירה בין לימודי תואר או לימודי תעודה, יכול להיות שהשני דווקא יכול לעזור לכם יותר להיות ממוקדים - כך גם תוכלו ללמוד פחות זמן ולהתמקצע במה שרציתם תוך כדי עבודה בשטח, וגם תלמדו פחות זמן ותנאי הקבלה יהיו פחות נוקשים!

לימודים בחו"ל
לפני תחילת הלימודים בחו"ל, יש לברר כמה דברים תחילה: אילו בחינות צריך לעבור כדי להיכנס לאקדמיה בחו"ל (למשל, בחינת TOEFL לאקדמיות בחו"ל, או בחינות חיצוניות אחרות), בקשת הוצאת ויזת סטודנט (אשר היא חלק חובה מהליך ביורוקרטי מדיני, והיא יכולה גם לעזור לכם בהוצאת אישור עבודה במהלך הלימודים), מציאת מגורים באותה מדינה, בדיקת האם אותו מוסד לימודים נחשב בעולם מבחינת קבילותו כמוסד לימודים תקני, והאם השפה הנלמדת באותו תואר בחו"ל הוא בשפה אשר אותה אתם דוברים!