מענק השחרור

מלבד שנת שירות צבאית, אזרחית או משטרתית אחת לפחות, אין תנאים לקבלת מענק השחרור! משתחררים רבים נהנים ממענק הכספי אשר מגיע היישר לחשבון הבנק, ללא כל התאמצות מצדכם - כל מה שנשאר הוא להזמין כרטיס טיסה לחו"ל או להתחיל בתהליך ההרשמה לפסיכומטרי או ללימודים אקדמיים, ולהסיר את הדאגות הכספיות מראשכם, לעת עתה.. 

איך מחשבים מענק שחרור מהצבא?
יש להכפיל כל חודש שבו שירתתם בסכום המענק החודשי - במידה וזה היה שירות צבאי מלא כקרביים, הסכום הוא 246 ש"ח כיום, על כל חודש. 210 ש"ח ניתנים לתומכי לחימה ו-170 ש"ח לג'ובניקים. גם זמן מסוים של קורס או טירונות בצבא נחשב בדרך כלל בסכום הנמוך של 170 ש"ח, ולא משנה אם ההכשרה הייתה קרבית או לא (170 ש"ח משתייך לקטגוריה של שירות 'אחר')!

מענק שחרור חוק חדש
הממשלה אגב אישרה, את הכפלת המענק למי שהשתחרר מה-1.1.12 והלאה, לכל החיילים המשוחררים החל מתאריך זה. משמע, קרביים יוכלו לקבל מענק שחרור גדול פי שניים, אשר יכול להגיע עד למעל לחמישה-עשר אלף שקלים! גם תומכי לחימה וג'ובניקים יוכלו לקבל את אותו מענק מוכפל על פי אותם תנאים.

לא קיבלתי מענק שחרור - מה עושים?
קודם כל, בלי פניקה! אם הכסף לא הועבר לחשבונכם באופן אוטומטי בתקופה שבין היום העשרים עד ליום השישים מאז יום השחרור, תוכלו ליצור קשר עם שני גורמים: מת"ש: 03-7349999 בשלוחה 7 (ראשי תיבות של מנהל התשלומים בצה"ל, לא משפט תשלום!), וקצינת פניות הציבור בצה"ל: 03-5691000, או בפקס 03-5699400.