מלגות לימודים

הלימודים לאחר השחרור מגיעים, ואיתם גם ההוצאות הנלוות! למזלכם, מלגות רבות יכולות להקל על הלחץ הכלכלי, אשר מגיע בסופו של דבר לחייו של כל סטודנט כמעט, כחלק משגרת החיים. אז במקום לשבור את הראש באיך לשלב עבודה במשרה מלאה ולימודים ביחד, סיוע כספי כגון מלגות לימודים הן דווקא דרך טובה להסדיר תשלומים וחשבונות!

תנאים לקבלת מלגה
יש כמה דרכים לקבל מלגה עבור לימודים מקצועיים או לימודים אקדמיים, מכיוון ויש לא מעט מלגות הבאות לעזור לסטודנטים בעלי רקע שונה. ישנן מלגות אשר ניתנות לחיילים בודדים וליוצאי מדינות כמו ברית המועצות רק מעצם הסטטוס, וישנן מלגות הניתנות עקב מוצא אתני מסוים שדורשות למלא שעות מספר בעזרה לקהילה לדוגמה, כאשר המוצא הנדרש יכול להיות מטורקיה, לוב ודרום אפריקה למשל. ישנן מלגות אשר בוחנות מצב כלכלי הרבה פעמים, וישנן מלגות אשר באות לעזור למי שבא מערי פריפריה.

סיוע כספי לסטודנטים
מלגות סיוע לסטודנטים הן חלק מאוד גדול מהמלגות אותן מבקשים, ואשר זוכים להן לא מעט מהסטודנטים לתואר ראשון. הסיועים הנדירים יותר הן מלגות הצטיינות, אבל הנפוצים יותר הן בדרך כלל מלגות הדורשות תרומה כלשהי לקהילה, כמו במסגרת מלגת פר״ח, אשר כוללת עזרה לאנשים עם מוגבלויות שונות, או במסגרת מלגת סחל״ב - אשר יכולה להתבטא בזמן איכות והדרכה לילדים ונוער בסיכון.

מענק לימודים למשתחררים
שלא ייגמר לעולם: מלגות למשתחררים כמו הקרן לסיוע נוסף יכולות לממן לכם אחוז נכבד ביותר מהשנה הראשונה לתואר ראשון בתחומי המדעים השונים, כמו הנדסה וביו-טכנולוגיה! מלגות לימודים אחרות היכולות לעזור לחיילים משוחררים, יכולות להיות ממפעל הפיס המוגרלות מדי שנה, ויש עוד מלגות רבות כאלו!