לשלב עבודה ולימודים

היציאה לאזרחות יכולה להיות מלווה עם לחצים ופחדים, אך יש משהו יותר מרתיע מאשר להיות משתחררים טריים בלי מסגרת: עבודה ולימודים במקביל! לצבור ניסיון תעסוקתי כסטודנט זה לא תמיד קל: שתי מסגרות תובעניות, אשר כל אחת מצריכה מכם להראות מצוינות, יכולות להדיר שינה מעיניכם וכתוצאה מכך - להפחית בתוצאות הציונים והתפוקה בעבודה (מה שיכול להביא למצב הפוך ממה שרציתם לשאוף אליו מלכתחילה)! אז מה ניתן לעשות על מנת לשלב עבודה ולימודים, בו זמנית?

איך משלבים עבודה ולימודים?
בשנה הראשונה ללימודים ניתן לשלב עבודה, שאותה לחיילים משוחררים, יצא כבר לעשות בעבר - עבודות ביטחון ועבודות שמירה! חלקן דורשות מכם הרבה, וחלקן דורשות פחות, אבל סטודנטים רבים מוצאים בהם זמן פנוי לקרוא את החומר שנלמד בהרצאה, ואפילו לעשות שיעורים. השכר בתחום זה יכול לנוע על משכורות יפות מאוד, וחלק מהחברות גם משלמות 

איך לעבוד וללמוד? עבודה מהבית!
כל סטודנט יוכל למצוא משרות בחברות המחפשות אנשים עם כישרון כתיבה! עבודות מסוג כתיבה שיווקית לאתרי אינטרנט, או כתיבה אקדמית לסטודנטים, בדרך כלל לא אמורה להיות כרוכה ביציאה מהבית לעבודה במשרד! אתם קובעים את השעות לעצמכם, ובזמן הזה תוכלו ללמוד גם בכיף. אם יש לכם יכולת מכירתית, ושגרת היום שלכם מלאה בחובות כמו לימודים ודברים הקשורים למשק בית למשל, ישנן חברות המציעות משרות טלפוניות הכרוכות בתיאום פגישות עם נציגי ביטוח, בין היתר!

משרות סטודנטים
אם לימודי ערב לא באים בחשבון, במידה ותרצו לעבוד במלצרות או בשרות חדרים בבית מלון - שתי העבודות הללו יכולות להביא לכם אחלה טיפים כתוספת למשכורת! ישנן עוד אפשרויות של עבודה במזכירות ערב למשרדים שונים של עורכי-דין או היי-טק למשל, באזורי עסקים שונים, המהוות חלק ממאגר של משרות סטודנט.