שיפור והשלמת בגרויות

זה הזמן להוכיח למורה בתיכון שמיררה לכם את החיים, מה אתם באמת שווים! למידה לבגרויות אחרי השרות הצבאי זה נושא שקצת כאוב לכולם, היות וצריך להפעיל את "הברגים הקטנים במוח", אחרי שנים של חוסר פעילות. אבל עם קצת רצון וקצת יכולת, גם אתם יכולים לשפר ולהשלים בגרויות אחת ולתמיד!

מקצועות להשלמת בגרויות
שיפור והשלמת בגרויות ניתן לעשות באופן עצמאי, במכונים פרטיים המכינים לבגרות (כמו מכוני פסיכומטרי), וניתן להשלים גם בגרויות במסגרת מכינה מטעם מוסד אקדמי כמו מכללה או אוניברסיטה! המקצועות אותן ניתן לשפר הן: מתמטיקה ואנגלית (ברמה של מינימום 3 יחידות), תנ"ך, ספרות, היסטוריה ואזרחות, והבעה ולשון (כולל חיבור). בנוסף, יש צורך בהשלמת קורס בחירה ברמת חמש יחידות כדי להגיע ל-21 יחידות לימוד. ניתן לבחור בין מקצועות כמו: גאוגרפיה, מדעי המחשב, אמנות או שפה כמו צרפתית.

שיפור בגרויות באופן עצמאי
אם החלטתם ללמוד ולשפר בגרויות לבד, בלי עזרה מקצועית, משימה לא קלה לקחתם על עצמכם! למרות שהדבר אפשרי בהחלט, כחיילים משוחררים יכול להיות שיהיה לכם קצת יותר קשה מאשר מה שהיה לכם בתיכון, מכיוון ששנים לא נגעתם במחברת מתמטיקה או כל מקצוע אחר שלמדתם דאז! לשם כך, ניתן למצוא עזרה מקצועית ולהשלים בגרויות במכונים פרטיים שונים, אשר יכולים להכין אתכם באופן הכי טוב שאפשר לבחינת הבגרות. ניתן גם לשלם לקורס להשלמת בגרויות על חשבון הפיקדון הצבאי.

השלמת בגרויות ללקויי למידה
היום זה נושא שפחות משתחררים מפחדים לדבר עליו, היות ורבים מאובחנים מדי שנה כבעלי הפרעות קשב וריכוז, וכיום בגיל מוקדם יותר מבעבר! גם מכונים פרטיים לשיפור והשלמת בגרויות, או אקדמיים במימון ממשלתי, מכירים בצורך של בעלי אותם הפרעות קשב וריכוז להצליח בפן הלימודים, ולכן ניתן ללמוד כיום בקורס מיוחד המקנה כלים חשובים ביותר גם לטווח ארוך, כאשר באים ללמוד בשערי האקדמיה! המתכונת כוללת לימוד בכיתות קטנות, ועזרה בהבנת החומר הנלמד בעזרת סרטוני מדיה ומצגות שונות.