כתיבת קורות חיים

הכל מתחיל ונגמר בכתיבת קורות חיים! משתחררים לעתים לא מבינים את חשיבות קורות החיים, כמסמך המהווה את כרטיס הכניסה שלהם לעבודה. דברים קטנים שצריכים לשים לב אליהם יכולים להיות יצירת מייל רשמי עם שם בלבד, ודברים בעלי חשיבות גדולה יותר יכולים להיות שמירה על סדר ותמצות, תוך דגש על רלוונטיות לתפקיד, מבחינת דרישות הקדם! למשל: אם ציינו בדרישות שירותיות ברמה גבוהה ביותר, זאת תכונה שיש לציין בקורות החיים. אבל מה הסוד מעבר לכך, בכתיבת קורות חיים?

איך בנויים קורות חיים?
קורות חיים בנויים מעמוד אחד בלבד ומכמה חלקים, שהם בדרך כלל: פרטי מועמד, ניסיון תעסוקתי, השכלה, ניסיון צבאי, שליטה בשפות וקורסי הכשרה שעברתם בנוסף, אם אכן עברתם! ניסיון תעסוקתי צריך להתחיל מהתפקיד האחרון לפי שנים וחודשים, ולהסתיים בתפקיד הראשון שבו עבדתם. אין לכתוב על עצמכם בגוף ראשון אלא בגוף שלישי, יש לתמצת קורות חיים מבחינת תפקידים שביצעתם, יש להימנע משגיאות כתיב, ודגש חשוב הוא במידת הרלוונטיות (הסמכה בקורס מחשבים, לתפקיד טכני למשל!).

קורות חיים ללא ניסיון?
דווקא מועמדים חסרי ניסיון כמו חיילים משוחררים, יכולים למלא שורה של תפקידים! אחרי הכל, כולם היו חיילים משוחררים בעבר וצברו ניסיון לא-לאט, גם המנהלים הבכירים ביותר כיום. לכן, גם אם אין לכם ניסיון תעסוקתי, תוכלו לציין תכונות חיוביות אשר באו לידי ביטוי בצבא לדוגמה, בתפקידים שונים. תוכלו לציין קורסים או הכשרות שעברתם ואפילו הישגים באותם זמנים של לפני, בזמן ולאחר השירות הצבאי. אולי כדאי לרשום כמה מילים מקדימות בפסקת הפתיחה, המדגישה את אותם דברים שציינו.