המדריך המלא להשכרת דירה

"צעד קטן לאדם, צעד גדול לחיילים משוחררים שמחפשים עצמאות!" אבל לפני שנותנים צ'ק ביטחון כערבות לבעל הדירה, ולפני שבודקים "אם השכנים נאים בעיניך?", יש כמה דברים שצריך לדעת לפני שבאים לחתום על חוזה השכירות. כחיילים אולי הייתם רחוקים מהבית, אבל כמשתחררים השוכרים דירה, תוכלו להרגיש את טעם החופש האמיתי!

דברים שצריך לדעת לפני ששוכרים דירה
יש לעשות סקר שוק אם המחיר הנדרש מכם מפי בעל הדירה הוא לא מופרז, לערוך בדיקה של תקינות הדירה מבחינת איכות ותחזוקה, ומה עושים במקרה של בעיה שצריך לתקן (על מי חל התיקון). אך לפני הכל, יש לבדוק מיהו בעל הדירה על ידי בקשה להראות נסח טאבו (כי היו דברים מעולם). חתימה על חוזה המחייב הצמדה לדולר זה לא רצוי, מכיוון שהשער יכול לעלות, ואיתו גם המחיר! כדאי לבדוק אילו הוצאות אתם אומרים לשלם, כי לפעמים בעל הבית יכול לגלם את המחיר ביחד עם חשבונות כמו וועד וארנונה.

איך לשכור דירה בתל אביב?
אולי הנושא הכי חשוב לפני ששוכרים דירה בתל-אביב: עניין החנייה! אתם לא רוצים למצוא את עצמכם אחרי יום עבודה, מנסים להגיע לדירה השכורה שלכם, לאחר חיפוש של דקות ארוכות הנמשך מעל שעה ברחבי האזור. טיפ חשוב: קנו או שכרו אופניים (חשמליות אם בא לכם)! מפגעי רעש יכולים להוות בעיה רצינית ולכן רצוי לא לגור מול צמתים וכבישים ראשיים. דרך טובה אולי להוזלת השכירות בתל אביב, היא לעבוד במלונות המשכירים דירות לחיילים משוחררים בתל אביב ובסביבתה - דירות במחיר מסובסד!

ערבויות להשכרת דירה
מלבד תשלום שכר דירה וחשבונות, ישנה פרוצדורה הקשורה לביטחונות הדירה, כדי לתת איזשהו סוג של "ביטוח", למקרים בהם נגרם נזק לדירה למשל. אותן ביטחונות יכולות לבוא לידי ביטוי על ידי החתמות של ערבים, ובאמצעות צ'ק ביטחון בסכום גבוה שאותו המשכיר יכול לפדות בבנק, רק במקרה של אי-עמידה בתנאי החוזה! לפעמים המשכיר משתמש בכמה אמצעים, ויכול לדרוש ערבות בנקאית גם כן, כאשר זה יכול גם לגרור תשלום באמצעות צ'ק בנקאי (על האופציה האחרונה תצטרכו לשלם כנראה לא מעט כסף!).