מקורות מימון לימודים לחיילים משוחררים

אין צורך בתחנונים לבנק, או בשבירת קופות חיסכון על מנת ללמוד באקדמיה! עשרות אלפי משתחררים זוכים מדי שנה למלגות שונות, והן אלו אשר מספקות מקורות מימון לימודים לחיילים משוחררים. לכל מלגה יש את דרישות הקדם שלה, ותשמחו לדעת שלא חסרות מלגות על מנת לממן תואר ראשון!

מחפש מלגה ללימודים?
ניתן למנות עשרות מלגות לימודים הבאות לעזור למשתחררים רבים, בין אם אלו קרנות שונות כמו: קרן גרוס, קרן אימפקט, מלגה מטעם מפעל הפיס וקרנות נוספות אחרות, אשר יכולות לעזור גם במלגות קיום חודשיות, מלבד מימון לתואר ראשון! הרבה פעמים אותן מלגות באות לעזור לעולים ממוצאים שונים, כמו קרן קציר, אשר יכולה לעזור לדרוזים וקווקזים כאחד!

מענקים לעולים חדשים
כחיילים משוחררים, הוטלה עליכם החובה להגן על המדינה - כסטודנטים בהווה או בעתיד, יש לכם את הזכות לקבל מלגות שונות! מלגות למימון תואר ראשון ליוצאי אתיופיה משנתון 90' ומעלה, ומלגות לעולים חדשים בעלי דת יהודית, יכולות להינתן על-ידי ארגון היא"ס, הדוגל בעזרה ליהודים ולא-יהודים אשר נקלעו למצוקות שונות, בארץ ובחו"ל. דרישות הסף כוללות יתרת לימודים של לפחות שנת לימודים אחת באקדמיה, ובתנאי שסיימתם לפחות סמסטר אחד. דרישות מועטות ביותר לעומת מלגות אחרות!

סיוע כלכלי לסטודנטים
מלגות לימודים למשתחררים לא פוסחות על אך קהילה! קרן גרוס למשל יכולה לעזור לחרדים אשר שירתו בצבא, וגם למשוחררים בני העדה הדרוזית, בני העדה הבדואית, וצ'רקסים גם כן. חיילים משוחררים בעלי נכות מסוימת, כמו גם כאלו הגרים בפריפריה, יוכלו להיעזר בקרן גרוס לצרכי סיוע כלכלי לסטודנטים.