מחייל משוחרר לסטודנט – בחירה קלה קשה

קשה בצבא, קל בפקולטה?! לא בהכרח! משתחררים רבים מתחבטים בשאלות קשות כדוגמת היציאה לאזרחות והנהירה המיידית לאקדמיה מיד לאחריה. "מה עדיף?" זו שאלה שקצת קשה לענות עליה, מכיוון שכל אחד חווה את החיים והצבא קצת אחרת. אבל בכל זאת, הנה כמה נקודות למחשבה לא מזיקות, בהקשר ללימודים מיד לאחר צבא.

לימודים מיד אחרי צבא - מהצבא לפקולטה
בזמן שאחרים מטיילים בעולם, כחיילים משוחררים תוכלו ליצור פער משמעותי של לימודים, אשר נוטל מכם אמנם חופש זמני בטיול ארוך בחו"ל למשל, אבל לבסוף זהו פער שניתן להשלים לאחר לימודי התואר הראשון! בנוסף, אם אתם מצליחים לשלב בין עבודה ולימודים, הפער ביניכם ובין חיילים משוחררים אחרים רק ילך ויתעצם, מכיוון ותוכלו להשיג גם ניסיון בתחום, אשר אולי יהווה את תחילת הדרך לקריירה העתידית שלכם!

חיי סטודנט - חיים קלים?!
אמנם אין מה להשוות מבחינת המשמעת הנוקשה שהייתם רגילים לה בצבא, לבין הקלות שבה ניתן למצות עד תום את המושג "סטודנטים חופשיים", אבל גם בחיי הפקולטה יש לא מעט חסרונות -  במיוחד אם אתם עובדים ושוכרים דירה במקביל! שילוב של עבודה ולימודים לא תמיד קל ליישום, במיוחד שצריך לעמוד ביעדים של המנהלים המתירנים בעבודה, ובאותו זמן להגיש מטלות ולגשת לבחינות! אולי חופשה קלה בתאילנד, יכולה לעזור לכם להתאוורר לפני תחילת הלחץ הזה.

מתי כדאי להתחיל ללמוד לתואר ראשון?
כאשר חושבים על בחירה שיכולה להיות קלה מצד אחד, אך מצד שני קשה בהקשר לשאלה של לימודים אקדמיים, ניתן למצוא שמתי כדאי ללמוד ולא מה ללמוד בהכרח, היא גם סוגיה בפני עצמה! אבל שיהיה ברור, אין המלצה חד משמעית לגבי מתי להתחיל ללמוד לתואר ראשון - החלטה זו היא אינדבידואלית לכל אדם באשר הוא, והנסיבות המובילות להחלטה האמיצה בהקשר לזמן תחילת הלימודים, יכולים להשפיע או לא להשפיע כלל על היכולת שלכם להצליח באקדמיה. תתחילו ללמוד כשתרגישו שאתם בשלים לכך!